Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Maliyeti Nedir? Güneş Panelleri ile elektrik faturamızdan ne kadar tasarruf sağlayabiliriz? Güneş Enerjisi ile sağlayacağımız çevresel tasarruflar nelerdir?

Bu makalemizde güneş ışığından elde edeceğimiz finansal ve çevresel faydalardan bahsedeceğiz. Haydi başlayalım!

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Maliyeti

Son yıllarda  güneş enerjisine artan ilginin temelde iki ana nedeni vardır. Biri güneş enerjisinin ekonomik etkisi ile,diğeri ise güneş enerjisinin çevresel etkisi ile ilgilidir.

Önce ekonomik etkilerden bahsedelim

Elektrik Faturalarında sağlanacak tasarruf  miktarı her eve göre değişmektedir. Çatınızın boyutları, eğimi, güneşe olan konumu, evinizin bulunduğu coğrafya, doğrudan güneş panelleri ile üreteceğiniz elektrik miktarını etkilemektedir.

Bununla birlikte ülkemizde  güneş enerjisi birçok ev için uygun fiyatlı ve uygulanabilir bir seçenektir. Fakat çoğu insan faturalarında ciddi oranda tasarruf sağlayabilecekleri güneş panellerinin kendileri için ne kadar uygun bir seçenek olduğunu henüz bilmiyor. Amerika Enerji Bakanlığına bağlı EERE (Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Ofisi) verilerine göre 2009’dan beri güneş enerjisi sistemlerinin maliyetleri her yıl düşüyor ve bu durum güneş enerjisini en ekonomik ve ulaşılması en kolay enerji kaynağına dönüştürüyor.

Güneş panelleri ile elektrik faturanızda tasarruf edip edemeyeceğinizden hala emin değilseniz, güncel elektrik faturanız ve evinizin konum bilgisi ile Fons Solar’ın uzman ekibine başvurun ve evinizin konumuna özel hazırlayacağımız ücretsiz fizibilite ile Güneş enerjisi ile nasıl büyük bir tasarruf sağlayacağınızı öğrenin!!

Güneş panelleri karbon ayak izinizi ne kadar azaltır? Güneş Panellerinin Çevreye Nasıl Bir Etkisi Vardır?

Şimdi bir güneş enerjisi sisteminin karbon ayak izinizi nasıl azaltabileceğine bakalım.

Yapılan araştırmalarda  ortalama bir  hane halkının yaklaşık 6.8 metrik ton sera gazı emisyonu ürettiği söylenmektedir. Bu gazların hem sağlık hem de çevresel zararlara yol açtığı herkes tarafından bilinmektedir. Bunun yanında sera gazı emisyonlarının yol açtığı ekonomik etki yüzlerce milyar dolara ulaşmıştır.

Mesele şu ki evlerimizde, iş yerlerimizde kısacası hayatımızın her alanında vazgeçilmez olan enerjiye sahip olmanın gerçek bir maliyeti vardır.

Ve güneş bu maliyetleri azaltabilir.

Karbon ayak izinizi güneş enerjisi ile azaltarak iklim değişikliği, hava kirliliği ve su kirliliğinin yol açtığı zararları azaltmak için üzerinize düşeni yapabilirsiniz.

Güneş Enerjisinin en büyük avantajı  tüm bunları aslında elektrik faturanızda tasarruf sağlarken yapabilmenizdir.

Bunu bir kazan-kazan durumu olarak açıklamak mümkün.

Yeni bir başlangıç yapmak için Fons Solar ile iletişime geçin.

Güneş Enerjisi Tasarruflarınızı Neler Etkiler?

Güneşe enerjisi tasarruflarınızı değiştirecek bazı faktörlerden daha önce bahsetmiştik. Şimdi biraz daha ayrıntıya girelim.

Güneş Panellerinin sizin için doğru seçim olup olmadığına karar verirken göz önünde bulundurulması gereken çok önemli faktörler vardır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Geçen yıl ne kadar enerji kullandığınız ve maliyetini görmek için elektrik faturanızın incelenmesi gerekir.
  • Evinizde ne kadar süre kalmayı planladığınızı göz önünde bulundurmak gerekir. (Yazlık ya da dönemsel kullanım gibi)
  • Evinizin maruz kaldığı ortalama doğrudan güneş ışığı saat sayısını hesaplanmalıdır.
  • Çatınızın kullanılabilir alanları hesaplanmalıdır.
  • Güneş enerjisi sisteminizi etkileyebilecek hava durumu modellerini göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Çatınızın güneşe göre olan konumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Tüm bunlar doğru bir analizle ortaya konulduğunda ihtiyaçlarınızı karşılamak için hangi büyüklükte bir sisteme ihtiyacınız olduğu belirlenebilir.

Çok fazla iş gibi geliyor değil mi? Evet, öyle. Ve bu faktörlerden herhangi birinin sizi ve evinizi ne kadar etkileyeceği, evden eve göre değişecektir.

Neyse ki, Fons Solar uzman ekibi olarak yapacağımız ücretsiz fizibilite çalışmaları ile hangi güneş sisteminin sizin için daha faydalı olacağını size sunacağız.

Tek yapmanız gereken bizi aramak,  gerisini uzman ekibimize bırakın.

Unutmayın Güneş Enerjisi Uzun Vadeli Bir Yatırımdır Fakat Faydalarını Hemen Yaşamaya Başlarsınız.

İster finansal tasarruflar için, ister çevresel etkiler için güneş enerjisi ile ilgileniyor olun, güneş panellerinin uzun vadeli bir yatırım olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Güneş panelleri yıllarca çatınızda çalışmaya devam edecek ve siz de faydalarını uzun yıllar boyunca yaşamaya devam edeceksiniz.

Fons Solar ile Tasarruf Edin

Bütçenizi ve çevreyi korumak istiyorsanız, kesinlikle güneşten faydalanmayı düşünmelisiniz. Fons Solar olarak, müşterilerimizin temiz ve uygun fiyatlı güneş enerjisi ile buluşmalarına yardımcı oluyoruz.

Fons Solar ekibiyle bugün iletişime geçin, böylece güneş panellerinin sizin ve eviniz için doğru seçenek olup olmadığını anlayın.

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Published On: Şubat 26th, 2021 / Categories: Ev İçin Güneş Enerjisi, Genel /