Evsel Güneş Enerjisi

Evsel Güneş Enerjisi
Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri Nelerdir? 10 kw Altı Güneş Enerjisi Sistemleri Nedir?

Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri ile evinizin çatısını ya da bahçesini bir eletrik üretim tesisine dönüştürebilirsiniz. Böylece kendi elektriğinizi temiz ve ucuz bir şekilde ürettiğiniz gibi tüketim fazlası elektriğinizi de devlet güvencesi ile şebekeye satarak kar elde edebilirsiniz.Detaylı bilgi için Güneş Enerjisi Sistemlerinde Öztüketim ve Mahsuplaşma inceleyiniz.

Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişmekte ve kullanıcılarına birçok yeni fırsat sunmaktadır. Özellikle dünyadaki örneklere bakacak olursak İngiltere,Almanya gibi güneş yönünden fakir olan ülkeler güneş enerjisinden ülkemize göre çok daha fazla yararlanmaktadır. Ülkemizin yılda 300 günlere varan güneşlenme süresi dikkate alındığında Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri’nin ülkemiz açısından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu görülebilmektedir. Fons Solar olarak uzman ekibimizle Evsel Güneş Enerjisi Sistemlerinin projelendirilmesi, gerekli izin süreçlerinin yürütülmesi, tüm sistem elemanlarının tedarik edilmesi, kurulumun yapılması ve sistemin devreye alınması gibi sürecin en başından sonuna kadar var olan hususlara sunduğumuz hizmetlerle, sizlere 30 yıl boyunca elektrik üretecek sisteminizi sorunsuz bir şekilde teslim etmekteyiz.

Evsel güneş Enerjisi Sistemleri ‘ne Genel Bakış

İlk olarak Evsel Güneş Enerjisi nedir sorusuyla başlayacak olursak.  Bahsettiğimiz sistem elektrik şebekesinin halihazırda var olduğu bölgelerde evinizin çatısına ya da bahçesine koyacağınız güneş enerjisi panelleri ile temiz ve ucuz bir şekilde elektrik üreten sistemlerdir. Elektrik şebekesinin var olmadığı bölgelerde güneş enerjisi ile eketrik üretmek için Şebekeden Bağımsız Güneş Enerjisi Sistemleri ‘ni inceleyiniz. Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri’ni ülkemizde uzun yıllardan beri kullanılan ve hepimizin aşina olduğu su ısıtan sistemler ile karıştırmamak gerekir. Güneş enerjis ile elektrik üreten sistemler teknik olarak litaratürde fotovoltaik sistemler olarak tanımlanır.Detaylı bilgi için Fotovoltaik Sistemler inceleyiniz. Güneş panelleri içerisinde yer alan özel yapı sayesinde direkt olarak güneş enerjisinden faydalanarak elektrik üretimi yapmaktadır. Bu sayede son derece basit bileşenlere sahip bu sistem 30 yıldan fazla bir süre bedava kaynak olan güneş enerjisinden faydalanarak elektrik enerjisi üretir. Güneş Enerjisi Sistemleri ‘nin bileşenleri hakkında daha geniş bir bilgiyi almak için Güneş Enerjisi Sistemleri Genel Bilgiler inceleyiniz.

Hemen herkesin aklına ilk gelen sorulardan biri sadece gündüz saatlerinde elektriğin fazla üretileceğidir. Akşam saatlerinde ise elektrik üretilmeyeceği için ihtiyacın nasıl karşılanacağıdır? Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri ile gündüz ürettiğiniz fazla elektriği şebekeye verebilirsiniz. Akşam saatlerindeki tüketiminizi ise şebekeden elektrik çekerek karşılayabilirsiniz. Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri ‘ne sahip olduğunuzda mevcut elektrik sayacınız çift yönlü bir sayaç ile değiştirilecektir. Böylece gündüz şebekye verdiğiniz fazla elektrik artı olarak sayılacak akşam tükettiğiniz elektrik ise eksi olarak bu sayaçda sayılacaktır. Ay sonunda bu artı ve eksiler toplanıp net tüketiminiz ya da şebekye net verdiğiniz elektrik tutarı belirlenecektir.  Bu sisteme Aylık Mahsuplaşma denmektedir. Detaylı bilgi için Güneş Enerjisi Sistemlerinde Öztüketim ve Mahsuplaşma inceleyiniz.

İzin Süreçleri

Evsel Güneş Enerjisi Sistemi ‘ne sahip olmak istediğinizde bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketine başvurarak ilgili izin ve proje süreçlerini tamamlamanız gerekmektedir. Tüm bu izin ve proje süreçlerinde Fons Solar olarak değerli yatırımıclarımızın yanında yer alarak bu süreçlerin sorunsuz ve olabilecek en hızlı şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. İlk temelleri 2012 yılında atılan Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği ile (detaylı bilgi için Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği ‘ni inceleyiniz.) ülkemizde hayata geçen Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri önümüzdeki 5 yılda çok büyük oranda artacak ve artık hayatımızın bir parçası haline gelecektir. Yayımlanan 10kw yönetmelik ile herbir tüketici ürettiği tüketim fazlası elektriği devlet güvencesi ile şebekeye satabilecek,elde ettiği bu gelir için vergiden ve hertürlü muhasebe işleminden muaf olacaktır. Detaylı bilgi için 10kw Altı Güneş Enerjisi Sistemleri inceleyiniz.)

Evsel Güneş Enerjisi Sistemleri hakkında size özel ücretsiz fizibilite ve detaylı bilgi için bizi arayabilir. Uzman mühendis kadromuzdan çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.