Evsel Güneş Enerjisi2021-04-05T15:35:49+03:00

Evler İçin
Güneş Enerjisi

Fons Solar Güneşin Sonsuz Enerjisi ile yanınızda…
Evinizde , İşyerinizde artık Elektrik Üretmek çok kolay.

Hakkımızda

Ücretsiz Keşif İçin Formu Doldur.

+90 (232) 425 25 26
Mesajın için teşekkürler. Başarıyla Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Ev İçin Güneş Enerjisi

Evinizde ihtiyaç duyduğunuz elektriği güneşin sonsuz enerjisini kullanarak üretmeye hemen başlayabilirsiniz. Fons Solar, Türkiye’de 10 yılı aşkın sektör tecrübesi, 500.000 adet üzeri panel montajına ulaşan iş kapasitesi ve Alman IBC Solar firması ile olan güçlü iş birliği sayesinde sizlere profesyonel çözümler sunmaktadır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemlerini kullanarak ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi temiz ve ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz. 30 yıl boyunca güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz Güneş Enerjisi sistem yatırımınızın her aşamasında Fons Solar uzman kadrosu ile yanınızda.

Güneş enerjisi sistemleri ile evinizde elektrik üretmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Blog

Bazı Referanslar

Ortaca

Bodrum

Muğla / Ortaköy

Güneş Enerjisinin Avantajlarıyla Tanışın…

Ücretsiz Keşif

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş Enerjisi ile elektrik üretimini kısaca özetlersek ; Güneş Panelleri gün ışığından doğrudan elektrik üretebilirler. Bu üretilen elektrik solar inverter adındaki özel cihazlarla evinizde kullanılır bir formata çevrilir. Sistemde  Güneş Paneli , İnverter , taşıyıcı sistem ve elektriksel malzemeler ana ürün gruplarıdır.Güneş Enerjisi sistemleri ile ilgili daha fazla detay için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sistemlerinin garanti edilen 30 yıllık  kullanım ömürleri vardır. Bu sebeple sistemde kullanılan tüm ürünlerin uzun ömürlü seçilmesi gerekmektedir.

1 adet Güneş Paneli yaklaşık 1,6 m2 alan kaplamaktadır. Çatınızda kullanılabilir (gölge etkisi olmayan , uygun koşullarda ) 30 m2 bir alan elektrik üretimi yapmanız için yeterli olacaktır. Ev için Güneş Enerjisi sistemi tasarlanırken çatınızın alanı ,yönü i sizlerin elektrik ihtiyacı gibi tüm parametreler mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemleri ile ilgili en yaygın yanlışlardan birisi sistemin pahalı oluşudur. Günümüzde çok uygun maliyetlere güneşten elektrik üretebilir ve kısa sürede yatırımınızın geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi yıllık bakım masraflarının sıfıra yakın olmasıdır. Doğru Ürün , Doğru Mühendislik , Doğru İşçilik ile kurulmuş bir sistemin endişelenmeniz gereken hiçbir masrafı olmayacaktır.Ev için Güneş Enerjisi sistemi kurduğunuzda en son endişe etmeniz gereken konulardan birisi yıllık bakım masraflarıdır.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında alınması gereken izinler mevcuttur. Şebekeye bağlı bir Güneş Enerjisi sistemi kurmak istediğinizde Dağıtım Şirketinden izin alınır. Tüm bu işlemleri Fons Solar uzman ekibi sizler adına takip eder.

Gün içinde fazla ürettiğiniz elektriği doğrudan şebekeye verip sonrasında 2 şekilde değerlendirebilirsiniz ; Öncelikle gece ya da havanın kapalı olduğu zaman dilimlerinde üretiminiz düşük tüketiminiz yoğunsa fazla ürettiğiniz elektrik düşer. Ay sonunda yine fazla bir elektrik üretiminiz olursa ürettiğiniz elektriği satıp gelir elde edebilirsiniz.