Fabrikalar için Güneş Enerjisi

Fabrikalar için Güneş Enerjisi

Fabrikalar için Güneş Enerjisi sistemleri ile Elektrik Üretmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. 

Fabrika Çatısında Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi

Artan Enerji Maliyetleri ile birlikte Endüstriyel Çatılarda Güneş Enerjisini Kullanarak Nasıl Elektrik Üreteceğini merak mı ediyorsunuz ? Fons Solar Mühendislik ekibi tüm merak ettiğniz soruları cevaplıyor

Fabrikalar için Güneş Enerjisi- İzin Süreçleri /Mahsuplaşma Detaylı Anlatım

Fabrikanızın çatısında Güneş Enerjisinden Elektrik üretmek için almanız gereken izinler neler ? Ürettiğiniz elektriği kullanımınızı düzenleyen Mahsuplaşma Sistemi nedir ve daha fazlası için…

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Maliyeti-Güneş Panelleri ile Elektrik Faturasında ne kadar Tasarruf Sağlarız ?

Güneş Enerjisi ile elektrik ürettiğinizde faturanazıda ne kadar tasarruf sağlayacağınızı merak ediyor musunuz ? Tüm cevaplar bu yazımızda…

soğuk hava çatısı güneş enerjisi

Soğuk Hava Deposu Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu

Soğuk Hava Tesisinizin Çatısına Güneş Enerjisi Elektirk üretim tesisi kurarak en önemli gider kaleminizde tasarruf sağlamak ister misiniz ?

Fabrikalar için Güneş Enerjisi

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş Enerjisi ile elektrik üretimini kısaca özetlersek ; Güneş Panelleri gün ışığından doğrudan elektrik üretebilirler. Bu üretilen elektrik solar inverter adındaki özel cihazlarla işyerinizde kullanılır bir formata çevrilir. Sistemde  Güneş Paneli , İnverter , taşıyıcı sistem ve elektriksel malzemeler ana ürün gruplarıdır.Güneş Enerjisi sistemleri ile ilgili daha fazla detay için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sistemlerinin garanti edilen 30 yıllık  kullanım ömürleri vardır. Bu sebeple sistemde kullanılan tüm ürünlerin uzun ömürlü seçilmesi gerekmektedir.

1 adet Güneş Paneli yaklaşık 1,6 m2 alan kaplamaktadır. Çatınızda kullanılabilir (gölge etkisi olmayan , uygun koşullarda )  alanlarda elektrik üretimi yapabilirsiniz. Çatı alanınızla birlikte elektrik sözleşme gücünüz (faturunızda belirtilen) , elektirk tüketim miktarınız ve elektrik tüketim profiliniz ne kadar büyüklükte bir sistem kurmanız gerektiğini belirleyen ana faktörler olarak sıralanabilir. 

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemleri ile ilgili en yaygın yanlışlardan birisi sistemin pahalı oluşudur. Günümüzde çok uygun maliyetlere güneşten elektrik üretebilir ve kısa sürede yatırımınızın geri dönüşünü sağlayabilirsiniz. Ülkemizde günümüz koşullarında kullanım ömrü 30 yıl olan Güneş Enerjisi elektrik sistemlerinin yatırım geri dönüş süreleri ortalama 5 yıl seviyelerine inmiştir.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi yıllık bakım masraflarının sıfıra yakın olmasıdır. Doğru Ürün , Doğru Mühendislik , Doğru İşçilik ile kurulmuş bir sistemin endişelenmeniz gereken hiçbir masrafı olmayacaktır.Fabrikalar için Güneş Enerjisi sistemi kurduğunuzda en son endişe etmeniz gereken konulardan birisi yıllık bakım masraflarıdır.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında alınması gereken izinler mevcuttur. Şebekeye bağlı bir Güneş Enerjisi sistemi kurmak istediğinizde Dağıtım Şirketinden izin alınır.

  • Çağrı Mektubu
  • Proje Onayı
  • Bağlantı Anlaşması İmzalanması
  • Sistem Kabulünün Yapılması

adımları ile özetleyebileceğimiz tüm bu işlemleri Fons Solar uzman ekibi sizler adına takip eder.

Gün içinde fazla ürettiğiniz elektriği doğrudan şebekeye verip sonrasında 2 şekilde değerlendirebilirsiniz ; Öncelikle gece ya da havanın kapalı olduğu zaman dilimlerinde üretiminiz düşük tüketiminiz yoğunsa fazla ürettiğiniz elektrik düşer. Ay sonunda yine fazla bir elektrik üretiminiz olursa ürettiğiniz elektriği satıp gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca Fabrikalar için Güneş Enerjisi elektrik üretmim sistemi kurmanız evişyerinize  bağlı şebekeyi etkilememektedir. Üretimin olmadığı ya da düşük kaldığı her an için şebekeden elektrik almaya devam edebilirsiniz. Bu sebeple akü ya da başka bir elektrik depolama ünitesine ihtiyacınız yoktur.