Solar Sulama Sistemleri

Solar Sulama Sistemleri

 

Solar  Sulama Sistemleri sayesinde tarlanızın , bahçenizin  su ihtiyacını  güneşin sonsuz enerjisi ile  karşılayabilirsiniz. Güneş Paneli Nedir , Elektrik Üreten Güneş Paneli Nedir , Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Nedir , Solar Sulama Sistem Çeşitleri nelerdir , Tarımsal Sulama Sistemlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir , Güneş Enerjili Su Pompası Nedir  gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için cevapladık.

 

Solar Sulama Sistemleri

Güneş Panelleri ,  güneş ışığı ile elektrik üretebilen yüksek teknolojiye sahip ürünlerdir. Güneş Panellerinin ürettiği elektriği kullanarak tarlanızı bahçenizi sulamada kullanabilirsiniz. Su motorunuzun ihtiyaç duyduğu elektriği Güneşin sonsuz enerjisinden sağladığınız bu sistemde hem tasarruf sağlayabilir , hem de elektrik şebekesinin olmadığı alanlarda mazot , benzin gibi pahalı ürün kullanımının önüne geçebilirsiniz. Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi konusunda daha detaylı bilgi için , “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Nasıl Yapılır ? ” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tarımsal Sulama Sistemleri Ana Ürün Grupları Nelerdir ?

Tarımsal sulama sistemlerinde Güneş enerjisi kullanılarak elektrik şebekesine bağlı kalınmadan su ihtiyacını gidermeyi sağlayan aynı zamanda ekonomik anlamda kullanıcılarına büyük tasarruf sağlayan sistemlerdir.

Solar Sulama için kullanılacak ürünler genel olarak ;

  1. Güneş Paneli
  2. Su Pompası
  3. Solar Sürücü
  4. Montaj Ekipmanları
  5. Elektriksel Ürünler (kablo v.b.)

Olarak özetlenebilir.

Genel Çalışma prensibi olarak Güneş Panelleri su pompasının ihtiyaç duyduğu elektriği üretirler. Özel tasarlanmış solar sürücüler su pompasının çalışmasının kontrolünü sağlar.

güneşin enerjisi yanınızda

Ücretsiz Fizibilite !

Fons Solar Uzman Ekibi işletmenizin ihtiyaç duyduğu Güneş Enerjisi Çözümünü tüm detayları ile sizin için hesaplasın…

güneş enerjisi kurulum

Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri Fiyatları

Güneş Enerjisi Sulama Sistemleri Fiyatları ihtiyaç duyduğunuz sisteme göre değişkenlik göstermektedir. Burada ana gösterge sistem kapasitenizin ne olacağı , kaç adet güneş Paneli kullanımı yapacağınızdır. Güneş Enerjisi sistemlerinin fiyatları son zamanlarda oldukça düşerek ekonomik hale gelmiştir. İhtiyaç duyduğunuz kapasite ne olursa olsun Güneş Enerjili Sulama sistemleri oldukça uygun çözümler sunacaktır.

 

Güneş enerjili Sulama sistemleri hibe Desteği 2020 yılında projenizi daha ekonomik hale getirecek çözüm ve fırsatlarda projeniz öncesinde araştırılmalıdır.

Güneş Enerjisi Sulama Sistem Kapasitemi Neye Göre Belirlerim ?

Güneş Enerjisi Sulama Sisteminizin kapasitesini doğru belirlenmesi oldukça önemlidir. Yüksek derecede bir sistem kurulumu gereksiz maliyetlere yol açarken , yetersiz bir sistemde ihtiyacınızı karşılayamaz.

 

Kapasitenizi doğru hesaplamak için ;

 

    -Su pompanızın beygir gücü

    – İhtiyaç duyduğunuz günlük su miktarı

    – Sulama yapacağınız mevsim

    -Sulama yapacağınız gün içerisindeki saat aralığı gibi bir çok farklı etmene bağlıdır.

 

 

Doğru ve uzun yıllar ihtiyacınızı karşılayacak bir sistem için bu özellikler  doğru bir şekilde hesaplanarak sisteminizin kurulması gerekmektedir.

Sonuç

Güneş Enerjili Sulama sistemlerini kullanarak tarlanızda , bahçenizde elektrik şebekesine bağlı kalmadan  elektrik üreterek  su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Solar sulama sistemleri doğru tasarım yapıldığında uzun yıllar sizlere katkı sağlayacak sistemlerdir. Yatırımınızın her aşamasında Ege bölgesinin en tecrübeli Güneş enerjisi ekibi Fons Solar Uzman kadrosundan yararlanabilirsiniz.  

Bu İçeriklerde İlgini Çekebilir..

Ev için Güneş Paneli Hesaplama

soğuk hava çatısı güneş enerjisi

Soğuk Hava Deposu Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu