Solar Inverter

Solar Inverter

Solar Inverter,  Güneş Enerjisi Sistemlerinde üretilen elektriği şebekede kullanılır forma getiren cihazdır. Bir çok elektronik cihazda kullanılan inverterlerden farklı olarak Güneş Panelinden maksimum verimi elde etmeye yarayan özel bir yazılıma (MPPT) sahiptirler.

Inverter – Güneş Paneli dizi uyumu , çatı santrallerinde inverter MPPT özellikleri ve sayısı gibi parametreler Güneş Enerjisi Santralinizin performansını doğrudan etkilemektedir. Unutulmamalıdır ki iyi tasarlanmamış bir Güneş Enerjisi Sistemi beklediğiniz performansı üretmekten uzak olacaktır.

Fons Solar uzman mühendislik ekibi ve güçlü sektör bağlantıları ile projeniz için en doğru inverter seçimini en uygun maliyetle yapmanızı sağlayacaktır.

Şebeke Bağlantılı , Şebeke Bağlantısız , Hibrit ürünler başlıca  inverter çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mikro inverter , string inverter , tek mpptli string inverter , çoklu yapıda string inverter , merkezi inverter , optimezerli inverter gibi bir çok çeşidi projenizin özelliklerine göre seçebileceğiniz ürünlerdir.

SMA inverter , Fronius inverter , Huawie inverter , Goodwe inverter , Solaredge inverter , ABB inverter sıklıkla kullanılan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fons Solar tüm inverter çeşit ve markalarında projenizdeki ihtiyacınızı belirleyerek optimum ürünleri tedarik etmenizi sağlar.