Güneş Enerjisi Paneli

Güneş Enerjisi Paneli

Güneş Enerjisi Paneli Nedir? Güneş Enerjisi Panel Fiyatları Nedir?, Güneş Enerji Panelleri ‘nin Ömrü Ne Kadardır?

Güneş Enerjisi Panel Fiyatları
Güneş Enerjisi Panel Fiyatları

Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisini doğrudan elektrik enerjisine çeviren araçlara Güneş Enerjisi Paneli denilmektedir. Artan elektrik maliyetlerinin yanı sıra en çevreci enerji kaynağı olan Güneş Enerjisinin gittikçe ön plana çıkmasıyla Güneş Panelleri oldukça önem kazanmış ve üzerine yapılan çalışmalar da artarak devam etmektedir. Güneş Panelleri 1950 li yıllardan beri kullanılan ve yapılan birçok uygulama ve çalışma testi ile uzun çalışma ömürlerini kanıtlamış sistem elemanlarıdır. Güneş Panelleri ‘nin üzerine yapılan çalışmaların artmasıyla birlikte Güneş Enerjisi Paneli  fiyatları son yıllarda önemli ölçüde düşmüştür. Tüm dünyada güvenilir panel üretimini sağlayan firmalar tarafından ürünlere 25 yıllık performans garantisi verilmektedir. Bu da Güneş Enerjisi Sistemleri ‘nin uzun çalışma ömrünü garanti altına almaktadır.

Güneş Panelleri temelde algıladıkları foton enerjisi ile pozitif ve negatif yükler oluşturarak en büyük enerji kaynağı olan güneş enerjisini direkt olarak kullanılabilir elektrik enerjisine dönüştürür. Güneş Enerjisi Panelleri ‘nin performansı ışık şiddetiyle doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu sebeple bir Güneş Enerjisi Paneli’nden alınabilecek en yüksek performans güneşin en dik açıyla geldiği öğlen saatleri olduğunu belirtebiliriz. Değerli yatırımcılarımıza kurmak istedikleri tesisin coğrafi özelliklerine göre tesisin bulunduğu konuma özel hazırladığımız ücretsiz fizibiliteler ile söz konusu tesisin yılın hangi ayında hangi verimle çalışacağını çok yakın tahminlerle verebilmekteyiz. Bu sayede kuracağınız tesisin yatırım maliyetinin ne kadar sürede geri döneceğinden emin olabilir ve yatırımınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Uzun yıllardan beri gelişimini sürdüren Güneş Panellerini;

  • Monokristal Güneş Paneli : En verimli güneş paneli çeşididir. Küçük uygulama alanlarında daha fazla enerji üretimini mümkün kılar. Sıcak iklimlerde  diğer panel çeşitlerine göre daha verimli çalışmaktadır.
  • Polikristal Güneş Paneli : Piyasada en sık rastlanan güneş paneli çeşididir. Bunun en önemli sebebi birim maliyeti en ucuz olan panel çeşidi olmasıdır. Aynı enerji üretimini sağlaması için monokristal panellere göre daha çok alan kaplar.
  • İnce Fil Güneş Paneli: Kolay montaj ve şık görünüme sahiptir. Verim açısından monokristal ve polikristal panellere göre verimleri daha düşüktür.

 

Güneş Enerjisi Panelleri hakkında çok daha detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.