Guneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Günümüzde artan enerji maliyetleri ile birlikte kullanımı yaygınlaşan ürünlerden biriside Güneş Enerjili Sulama Sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.Fons Solar olarak Güneş Enerjili Sulama Sistemleri konusunda getirdiğimiz çözümler ile siz değerli yatırımcılarımıza yardımcı olmaktayız. Sistem hakkında detaylı bir bilgi vermek gerekirse;

Tarımsal amaçlı sulama yapılan tarlalar şehirden uzak, geniş alanlara yayılmıştır. Bu sebeple tarımsal bölgelerin genel olarak elektrik şebekesine bağlantısı yoktur ya da çok sık kesintiye/arızaya uğrayan bir elektrik şebekesi mevcuttur.  Bu sebeple tarlalarda sulama yapılırken  jeneratörler kullanılmaktadır. Fosil yakıtlarda artan maliyetler, ülkemizin en pahalı benzin kullanan ülkeler arasında olması gibi sebeplerle tarımla uğraşan çiftçiler büyük masraflarla karşılaşmaktadır.

Güneş Enerjisi sunduğu avantajlarla bu konuda önemli bir çözüm konumundadır. Giderek düşen ilk kurulum maliyetleri, ilk kurulumun ardından sıfıra yakın olan işletme maliyeti ile Güneş Enerjisi her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır.

Bu sistemin başlıca avantajları;

Güneşin olduğu her bölgede rahatça kullanılması
Azalan ilk yatırım maliyetleri
Kurulum sonrası herhangi bir yakıt v.b. masrafının olmaması
Yıllarca çalışan sorunsuz bir sistem olması

Sulama sistemleri DC Pompalı sistemler, Akülü sistemler, AC Dalgıç pompalı Sistemler olarak sınıflandırılabilir.

Dalgıç pompalı sistemlerde güneş panelleri ile bağlantıyı solar sürücüler sağlar, uygulanması en sorunsuz ve en düşük maliyetli sistemler sürücü kullanılan sistemler olarak tanımlanabilir. Bu sistemlerle bir çok değişik güçte dalgıç pompa Güneş Enerjisi ile beslenip çalıştıralabilir.

Fons Solar olarak sorunsuz yapıları sebebiyle Dalgıç Pompa kullanılan sürücülü sistemlerde sizlere hizmet vermekteyiz. Detaylı sistem tasarımı ve teklif için bizlere buradan ulaşabilirsiniz.