Ev İçin Güneş Enerjisi

Ev için Güneş Enerjisi

 

Fons Solar , Türkiye’de 10 yılı aşkın sektör tecrübesi , 200.000 adet üzeri panel montajına ulaşan iş kapasitesi ve Alman IBC Solar firması ile olan güçlü işbirliği sayesinde sizlere profesyonel çözümler sunmaktadır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemlerini kullanarak ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi temiz ve ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz. 30 yıl boyunca güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz Güneş Enerjisi sistem yatırımınızın her aşamasında Fons Solar uzman kadrosu ile yanınızda.

Ev için Güneş Enerjisi sistemleri ile Elektrik Üretmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. 

güneş enerjisi kurulum

Elektrik Üretmeye
Hemen Başla !

Fons Solar Uzman Ekibi Güneş Enerjisi Yatırımlarınızın her aşamasında yanınızda. Kaliteli mühendislik hizmeti ve 38 Yıllık Alman Güvencesi için hemen iletişime geçin.

Ev için Güneş Paneli Hesaplama- Kapsamlı Tasarım Rehberi

Evinizde Güneş Enerjisini Kullanıp Nasıl Elektrik Üreteceğinizi merak mı ediyorsunuz ? Fons Solar Mühendislik ekibi tüm merak ettiğniz soruları cevaplıyor

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemi

Ev Tipi Güneş Enerjisi- Güneş Enerjisi Evim için Uygun mu?

Eviniz Güneş Enerjisi ile elektrik üretip 30 yıl boyunca tasarruf etmeye uygun mu ? Dikkat etmeniz gereken konular neler ? Fons Solar Ekibi sizler için cevaplıyor..

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Maliyeti-Güneş Panelleri ile Elektrik Faturasında ne kadar Tasarruf Sağlarız ?

Güneş Enerjisi ile elektrik ürettiğinizde faturanazıda ne kadar tasarruf sağlayacağınızı merak ediyor musunuz ? Tüm cevaplar bu yazımızda…

Ev için Güneş Enerjisi-İzin Süreçleri

Evinizde Güneş Enerjisinden Elektrik üretmek için hangi izinleri almanız gerekiyor? Yapmanız gerekenler neler ? 

Referans Projelerimiz

ev güneş paneli
fabrika çatısına güneş paneli
çatı üstü ges

Ev için Güneş Enerjisi

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş Enerjisi ile elektrik üretimini kısaca özetlersek ; Güneş Panelleri gün ışığından doğrudan elektrik üretebilirler. Bu üretilen elektrik solar inverter adındaki özel cihazlarla evinizde kullanılır bir formata çevrilir. Sistemde  Güneş Paneli , İnverter , taşıyıcı sistem ve elektriksel malzemeler ana ürün gruplarıdır.Güneş Enerjisi sistemleri ile ilgili daha fazla detay için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sistemlerinin garanti edilen 30 yıllık  kullanım ömürleri vardır. Bu sebeple sistemde kullanılan tüm ürünlerin uzun ömürlü seçilmesi gerekmektedir.

1 adet Güneş Paneli yaklaşık 1,6 m2 alan kaplamaktadır. Çatınızda kullanılabilir (gölge etkisi olmayan , uygun koşullarda ) 30 m2 bir alan elektrik üretimi yapmanız için yeterli olacaktır. Ev için Güneş Enerjisi sistemi tasarlanırken çatınızın alanı ,yönü i sizlerin elektrik ihtiyacı gibi tüm parametreler mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim sistemleri ile ilgili en yaygın yanlışlardan birisi sistemin pahalı oluşudur. Günümüzde çok uygun maliyetlere güneşten elektrik üretebilir ve kısa sürede yatırımınızın geri dönüşünü sağlayabilirsiniz. 

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi yıllık bakım masraflarının sıfıra yakın olmasıdır. Doğru Ürün , Doğru Mühendislik , Doğru İşçilik ile kurulmuş bir sistemin endişelenmeniz gereken hiçbir masrafı olmayacaktır.Ev için Güneş Enerjisi sistemi kurduğunuzda en son endişe etmeniz gereken konulardan birisi yıllık bakım masraflarıdır.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında alınması gereken izinler mevcuttur. Şebekeye bağlı bir Güneş Enerjisi sistemi kurmak istediğinizde Dağıtım Şirketinden izin alınır. Tüm bu işlemleri Fons Solar uzman ekibi sizler adına takip eder.

Gün içinde fazla ürettiğiniz elektriği doğrudan şebekeye verip sonrasında 2 şekilde değerlendirebilirsiniz ; Öncelikle gece ya da havanın kapalı olduğu zaman dilimlerinde üretiminiz düşük tüketiminiz yoğunsa fazla ürettiğiniz elektrik düşer. Ay sonunda yine fazla bir elektrik üretiminiz olursa ürettiğiniz elektriği satıp gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca Ev için Güneş Enerjisi elektrik üretmim sistemi kurmanız evinize bağlı şebekeyi etkilememektedir. Üretimin olmadığı ya da düşük kaldığı her an için şebekeden elektrik almaya devam edebilirsiniz. Bu sebeple akü ya da başka bir elektrik depolama ünitesine ihtiyacınız yoktur.